OstaloSTOLNI TENIS/FINALE DOIGRAVANJA ZA PRVAKA HRVATSKE

STARR VODI 'Pituri' ne smiju pasti u Gospinom polju!

10. svibnja 2017. - 23:37

Libertas Marinkolor nije uspio u Varaždinu. Poražen je prvi put ove sezone u domaćim natjecanjima nakon 21 pobjede, i to je pokleknuo u sedmoj partiji prve utakmice finala doigravanja za prvaka Hrvatske. Domaći Starr je slavio sa 4:3 te vodi s 1:0 u utrci na dvije pobjede. Druga utakmica finala igra se u subotu, 13. svibnja, u Dubrovniku, a ako 'Pituri' uspiju uzvratiti varaždinskom sastavu, igrat će se na istom mjestu tri dana poslije, u utorak, 16. svibnja, treća utakmica finala, majstorica.

Počelo je odlično za Libertas Marinkolor u Varaždinu. Tomislav Japec je dobio Ronalda Ređepa s 3:1 za vodstvo 1:0 'Pitura'. Potom je izjednačio na 1:1 Jia Zeng, koji je s 3:0 (11:9, 12:10, 13:11) dobio Miha Simovića. Sam pogled na rezultat po setovima govori koliko je Miho bio blizu protiv prvog reketa Starra, a kad se zna kretanje rezultata, tada je žal za izgubljenim još i veća. Simović je u prvom setu vodio protiv Kineza s 8:6, u drugom s 9:6 i 10:9, a u trećem s 9:7.

Nakon toga je Tomislav Zubčić s 3:0 dobio Roka Tošića za vodstvo Starra s 2:1, a novi bod domaćinu i vodstvo 3:1 osigurali su Zeng i Zubčić u paru. S 3:2 su dobili Japeca i Tošića (11:8 u odlučujućem, petom setu). U petoj partiji Ređep protiv Simovića, koji je dobio prva dva seta. U trećem bolji Ređep, a u četvrtom 11:5 za Simovića te je Libertas Marinkolor ostao na životu, a što je uspio i nakon šeste partije u kojoj je bilo pitanje: tko je bolji od dva Tomislava, Zubčić ili Japec? Zubčić je vodio 2:1 u setovima i 8:4 u četvrtom. Japec je okrenuo, poveo s 10:8 i dobio set s 11:9 te je odlučivao peti set, koji je Zubčić bolje otvorio, ali Japec još bolje zatvorio (11:7).

Nakon toga se o pobjedniku prve utakmice finala odlučivalo u sedmoj, posljednjoj partiji: Jia Zeng ili Roko Tošić, tj. Starr ili Libertas Marinkolor? Opet, kao i protiv Simovića, Zeng je slavio, ali je opet Tošić bio vraški blizu. U prvom setu je vodio s 8:6 (izgubio 11:8), u drugom je izjednačio na 9:9 (poraz 11:9). U trećem je uspio osvojiti set, i to je sad Roko napravio preokret. Od 5:8, 8:9 i 9:10 stigao je do 12:10. Četvrti set je Zeng otvorio za pet (5:0). Imao je i vodstvo 9:2. Izborio je pet meč lopti. Tošić je spasio prve tri, ali ne i četvrtu.

Finale sad seli u Gospino polje, koje ne smije pasti ukoliko 'Pituri' žele nakon dva izgubljena finala u trećem stići do najvećeg uspjeha u povijesti kluba - prvog naslova prvaka Hrvatske!

20. travanj 2024 12:28