OstaloMALI NOGOMET/DRUGA HL - JUG

ŠESTA POBJEDA Skočila Duba Konavoska na deveto mjesto

21. travnja 2017. - 23:36

Duba Konavoska je ostvarila novu, šestu pobjedu u sezoni 2016./17. u južnoj skupini Druge hrvatske lige. Dobila je u 20. kolu na Grudi momčad Heroji 2007. s 8:6 (2:2). Gosti su vodili s 3:2 te u 27. minuti sa 4:3. Potom su uslijedila tri pogotka Dube Konavoske. Heroji 2007. su pet minuta prije kraja smanjili na 6:5, a to je bio rezultat s kojim se ušlo u posljednju, 40. minutu u kojoj su postignuta tri pogotka: prvo je Duba Konavoska postigla dva te povela s 8:5. Gosti su na kraju uspjeli samo ublažiti poraz.

Maro Kalauz je bio prvi strijelac Dube Konavoske. Zanimljivo, osim što je tri puta tresao mrežu gostiju, u 27. minuti nije imao sreće te je zatresao svoju mrežu. Tim autogolom su Heroji 2007. poveli sa 4:3. Osim Kalauza u listi strijelaca za Dubu Konavosku u 20. kolu po jednom su se upisali Vlaho Bego, Antonio Čupić, Matej Perić, Pero Ševo i Maro Stjepović. Još su protiv Heroji 2007. igrali Mario Biočić, Marko Dadić, Nikša Milković, Romano Levanat, Mate Mateljak i Marko Grgurević.

Ostale utakmice 20. kola igraju se u subotu, 22. travnja i u nedjelju, 23. travnja. Porto Tolero je u 20. kolu gost Murtera. Do kraja sezone Duba Konavoska još ima odigrati dvije utakmice: gost Kijeva te domaćin Mejašima. Porto Tolero u 21. kolu dočekuje Genius, a u zadnjem kolu je gost Heroji 2007.

1. Crnica 43 boda, 2. Porto Tolero 39 bodova, 3. Hajduk 37 bodova, 4. Kijevo 35 bodova, 5. Jezera 35 bodova, 6. Heroji 2007. (utakmica više) 28 bodova, 7. Torcida 23 boda, 8. Mejaši 22 boda, 9. Duba Konavoska (utakmica više) 20 bodova, 10. Genius 17 bodova, 11. Murter 15 bodova, 12. Ustanik 8 bodova.

20. travanj 2024 10:19