OstaloPLIVANJE

JUGAŠ NAJBOLJI NA 'ŽAPCU' Šurković pobjednik 5. Grand Prix-a!

27. ožujka 2017. - 14:15

Mario Šurković, trostruki kadetski prvak Hrvatske, uspjehe je ostvario na državnom prvenstvu koje se održalo ove zime u Gružu, prvo je ime Grand Prix-a mitinga u Zagrebu, desetog izdanja 'Žabca', koje je održano u zatvorenom bazenu Sportskog parka Mladost. Jugaš je u konkurenciji kadeta bio zlatni na 100 slobodno i 200 mješovito, drugi na 200 leđno te treći na 400 slobodno. Kad se podvukla crta pod učinjeno, Šurković je skupio 2168 bodova, 57 bodova više od drugoplasiranog u ukupnom poretku, Roka Sorića iz zagrebačke Mladosti, a 66 boda više od trećeg Lovra Serdarevća iz Novog Zagreba.

Šurković je 100 slobodno isplivao za 56 sekundi i 4 stotinke što mu je donijelo 586 bodova, 200 mješovito za dvije minute, 19 sekundi i 62 stotinke (544 boda), 200 leđno za dvije minute, 20 sekundi i 3 stotinke (510 bodova) te 400 slobodno za četiri minute, 32 sekunde i 19 stotinki (528 bodova).

Prvim mjestom u Zagrebu Šurković je osvojio novih 25 bodova u utrci za naslov ukupnog pobjednika Grand Prix-a. Uz Šurkovića, rođenog 2003. godine, nastupio je i od Jugaša još godinu dana mlađi Marko Baletin. Na 100 i 400 metara slobodno Baletin je bio 16. u uzrastu kadeta, a uzimajući u obzir njegovo godište, rođeni 2004. godine, bio je peti odnosno četvrti. Na 100 leptir i 200 mješovito Baletin je bio jedanaesti u konkurenciji kadeta, a treći u svom godištu.