OstaloMALI NOGOMET/DRUGA HL - JUG

KRAJ PRVOG DIJELA Pločani su gore, a Duba Konavoska dole

Piše Branko Kulidžan i Tonči Vlašić
12. prosinca 2016. - 00:12

Porto Tolero je ostvario novu pobjedu, dobio je kod kuće Heroji 2007. s 3:1 te je na kraju prvog dijela Druge hrvatske lige - jug na drugom mjestu s istim bodovnim učinkom kao i Kijevo, jesenski prvak. Kijevo i Porto Tolero su skupili po 23 boda s tim da sastav iz Knina ima bolju pogodak razliku (Kijevo plus 36, a Porto Tolero plus 14). Treća je Crnica s 22 boda...

U Pločama Porto Tolero je poveo protiv Heroji 2007. pogotkom Matka Krilića u 12. minuti. Četiri minute poslije Ivan Arar je strijelac za 2:0. Početkom nastavka, u 23. minuti, gosti su preko Mihovila Ledenka prepolovili prednost Pločana, koji su četiri minuta poslije pogotkom Josipa Stjepanovića potvrdili uspjeh. Porto Tolero je u jedanaest utakmica ostvario sedam pobjeda, dva puta igrao neodlučeno i dva puta izgubio. Pogodak razlika 42:28.

Za razliku od Porto Tolera, drugi klub iz naše županije u južnoj skupini Druge hrvatske lige, debitant Duba Konavoska, nije bio uspješan u 11. kolu. Poražen je s 8:2 u gostima od Mejaša, koji su uoči 11. kola imali isti bodovni učinak kao i Duba Konavoska. Mejaši su već nakon prvog poluvremena imali veliku prednost (4:0). Pogotke za Dubu Konavosku u Splitu postigli su Antonio Tomić i Marko Dadić. Duba Konavoska je ostvarila dvije pobjede, dva remija i sedam poraza. Pogodak razlika minus 20 (36:56).

U ostalim utakmicama 11. kola: Kijevo - Ustanik 9:0, Hajduk - Gladius 11:0, Torcida - Crnica 2:8, Jezera - Murter 6:0.