Dubrovnik na Gripama namučio splitske ‘Žute‘, polovičnim učinkom zaključio 2023. godinu

SPLIT Dvorana na Gripama. Gledatelja 300. Suci: Marko Mustapić (Zagreb), Teo Miletić (Rijeka) i Goran Rogić (Zagreb).

SPLIT: Funderburk (18), Perković (10), Shorter (15), Sullivan (12), Kalajžić (16), Tišma (8), Runjić (6), Vuko, Perkušić, Gnjidić, Dubravčić, Ljubičić (6). Trener: Slaven Rimac, pomoćnici: Jere Mrduljaš i Ante Marović.

DUBROVNIK: J. Vujičić, Klarić (3), Džajić (2), Dubelj (21), Guštin (5), Vodopija (5), F. Vujičić (12), Levi (11), Miović, Cvitković (18). Trener: Ivan Perinčić, pomoćnik: Željko Vreća.

Četvrtine: 27:22, 21:21, 22:19, 21:15.

Provukao se Split kroz Gospino polje u 3. kolu (72:76), a sad je tri četvrtine muku mučio s Dubrovnikom na svojim Gripama. U prvoj četvrtini, koju je dobio s 27:22, imao je u dva navrata plus 8 (20:12 i 23:15), u drugoj četvrtini plus 10 (46:36), ali je na odmor otišao s pola te prednosti (48:43), u trećoj četvrtii je bilo plus 12 (65:63), a na kraju nje ubacio je oba bacanja za plus 8, te je sa 70:62 je dočekao zadnju četvrtinu...

Petar Dubelj i Tomislav Cvitković su bili najraspoloženiji u napadu, Dubelj 21, a Cvitković 18 koševa u prve tri četvrtine, Filip Vujičić 8, Javon Levi 7 koševa, po 6 skokova i asistencija, Gvido Guštin 5, te Lovre Klarić 3 koša. Može li u zadnjih deset minuta Dubrovnik iznenaditi ‘Žute’? Filip Vujičić je pogodio za 70:64 na početku četvrte četvrtine, međutim, nakon toga nije išlo...

Dubelj i Cvitković su ostali bez ubačaja u zadnjoj četvrtini. Levi je utakmicu zaključio s 11 koševa, 10 skokova, 7 asistencija i 5 ukradenih lopti, te je po valorizaciji bio prvo ime utakmice.

Tomislav Cvitković (Dubrovnik) protiv Splita u Gospinom polju

Tonči Vlašić/

Split je slavio s 91:77, te će u novu, 2024. godinu ući s 12 pobjeda i 2 poraza, taj učinak ima i Cibona, dok je Zadar prvi s 13 pobjeda i jednim porazom. Dinamo Zagreb je četvrti s 10/4, Cedevita peta s 8/5 (utakmica manje), Dubrovnik je šesti sa 7/7, Dubrava i Zabok imaju po 5/9, Šibenka 5/8 (utakmica manje), Alkar 3/11, Škrljevo 2/12, te Bosco 1/13.

Novu godinu Dubrovnik otvara kod kuće protiv Cedevite (nedjelja, 7. siječnja).

12. lipanj 2024 04:14